Sa rupem pisica, zic!

Am atins pragul critic: 100 kilo.

Solutia: trecem la regim. Asa am ajuns la 95 kilo in 4 saptamani.

Concluzia: nu e suficient!!

Noua solutie: mergem la sala. Nu oricum, ci alaturi de profesionisti: Diana Oprea si OneFitness promit transformari in bine incepand de maine. Promit si eu sa va povestesc ce ‘traznai’ apar in viata mea cu aceasta ocazie. Simt ca miercuri voi vorbi despre febra musculara… 🙂

aparate_fitness

10 thoughts on “Sa rupem pisica, zic!

  • 23/11/2009 at 15:25
    Permalink

    la praguri cit mai joase si cit mai suficiente!

    Reply
  • 23/11/2009 at 15:29
    Permalink

    Este probata de mine, am dat jos 15 kg in doua luni:
    Permise: legume proaspete, branza slaba, iaurt, lapte, carne pui, vita fiarta sau rasol, peste, ceai, fructe (exclus pere, struguri, banane), cereale, sfecla, telina, orez, muraturi, sunca presata, in orice cantitate;
    Interzise: creme, prajituri, sucuri artificiale, tocaturi, prajeli, ciocolate, seminte floarea soarelui, miere, orice indulcitori si orice produse pe care scrie zahar 0.
    Fiecare masa sa inceapa cu o salata.
    Miscarea e la fel de importatnta ca dieta, asa ca sunt sigura ca o sa dea rezultate programul tau mai ales ca este asistat de profesionisti.
    Eu am incercat dieta la sugestia unei doamne doctor homeopate si de jumatate de an n-am mai tinut asa strict si nu m-am ingrasat la loc. Este foarte important.

    Reply
  • 23/11/2009 at 19:38
    Permalink

    Felicitări! :)Asta inseamnă să ai voinţă!
    p.s nu vreau să chinui pisica! zic 😛 😀

    Reply
  • 23/11/2009 at 22:39
    Permalink

    E ceva timp de cand n-am mai ras aci,pe blog.Am facut-o acum.
    Foarte bine a redat ascultatoarea ta mai sus,coordonatele unui regim.

    .E o destindere la sala,relaxare,mai ales daca esti in compania unor oameni simpatici.
    Dar sa nu te chinui.Iti indic eu,mai tarziu,cateva exercitii usoare ce-ti permit apoi sa mananci bomboane de orice fel 😀
    Garantez un abdomen de nota 10!

    Reply
  • 23/11/2009 at 22:45
    Permalink

    S-apoi pe inceput de vara,o dieta lejera,faina,sa arati mai tanar decat Toader Paun 🙂
    Totul se poate!Sa ai la peste 30 ani talie,ten,picioare ca la 17 ….doar ca la naiba!! anii din buletin nu-i stergem,nu zboara 😆

    Reply
  • 24/11/2009 at 11:31
    Permalink

    George, se rezolva….Sotul meu a avut 130 si a ajuns la 110 in 5 luni fara nici un efort. Un regim foarte simplu si usor. Mananci de 3 ori pe zi ce vrei tu in afara de paine, iar intre mese nimic. Garantat

    Reply
  • 25/11/2009 at 09:11
    Permalink

    Dl.Zafiu,exista o rezolvare a problemei dvs 😀 nu mai dati banii la fitness, o ora cu sotia dvs in fiecare seara;) arde grasimea si topeste caloriile mai ceva ca o ora de fitness plus ca imbinati si placutul cu utilul! 😉
    Incercati ! La noi a functionat! :)Succes!

    Reply
  • 27/11/2009 at 12:33
    Permalink

    Super zile,George!
    Fii tare la sala!Ai nevoie de-o motivatie,sa stii!Mai greu la baieti 🙂
    Iti imaginezi ca mai esti cavaler,tinerel,si musai vrei sa cuceresti o fata…o domnisoara
    frumoasa,frumoasa 🙂

    Reply
  • Pingback:Back in fitness!! | george zafiu punct ro

  • Pingback:Imi cer scuze pentru iarna… | george zafiu punct ro